fbpx

Jak być idealnym gościem ślubnym i weselnym

Wesela to wyjątkowa okazja, które wymagają od gości nie tylko eleganckiego stroju, ale i zachowania odpowiedniej etykiety. Oto poradnik, jak być gościem, o którym Młoda Para będzie mówić z uznaniem.

Punktualność — Twoja nowa Supermoc

Przybycie na czas to podstawa. Jeśli uważasz, że istnieje coś takiego jak moda na spóźnienie, to zapomnij. Na ślubie i weselu punktualność to nie grzeczność, ale obowiązek. Bonus: przybywając wcześniej, unikniesz krępującej sytuacji wbiegania do kościoła w ostatniej chwili.

Front Row w Kościele – jak na pokazie mody

Gdzie usiąść w kościele? Im bliżej ołtarza, tym lepiej. Pomyśl o tym jak o ekskluzywnym pokazie mody — pierwszy rząd to zaszczyt i przywilej. Nie zapominaj, że tyłem do Młodej Pary nie wypada siedzieć 🙂 Fotografowie ślubni lubią jak siadacie razem, jak rodzina. Nie chcemy mieć na zdjęciach efektu: para młoda, rodzice, puste ławki, puste ławki, puste ławki, i wreszcie ukrywający się pod chórem goście 🙂

Cierpliwość jest kluczem

Kiedy przychodzi czas na składanie życzeń, pamiętaj, że to nie kolejka po świeże bułeczki. Zachowaj cierpliwość i poczekaj na swoją kolej. Młoda Para będzie wdzięczna za każde dobre słowo, nawet jeśli to nie Ty je wypowiesz jako pierwszy. Zwykle na pierwszy ogień idą rodzice, rodzeństwo. Kiedy składasz życzenia, wiedz, że nie podadzą szybciej obiadu, tylko dlatego że swoje życzenia złożyłeś najszybciej. Pokaż troch atencji, zaszczyć Młodą parę swoim czasem. A już kategorycznie nie pchaj się do składania życzeń podczas gdy Twoi poprzednicy jeszcze ja składają.

Zdjęcia Grupowe – czas pokazać swoje oblicze

Kiedy fotograf mówi „czas na zdjęcia grupowe”, to nie jest sugestia. Potraktuj to jako polecenie. Wiem, co myślisz: gość z aparatem nie będzie mówił mi co mam robić. Czyżby? Fotograf wykonuje jedynie wolę Młodej Pary. To oni chcą mieć zdjęcie grupowe i chcą, żebyś na nim był. Nie raz widziałem, jak 150 osób gotowych do zdjęcia czeka, bo przysłowiowy wujek Mirek poszedł zapalić. Zrozum więc, że skoro 150 osób czeka, to nie dlatego że fotograf kazał ale dlatego, że Młodzi chcieli mieć go na zdjęciu.

Uśmiechnij się do zdjęć. Staw czoła temu fotograficznemu wyzwaniu i pamiętaj, żeby nie zasłaniać Pary Młodej. To ich dzień, Ty jesteś tylko tłem — choć oczywiście najpiękniejszym tłem.

O etykiecie na weselu — nie bądź gwiazdą imprezy

Pamiętaj, że na weselu to Młoda Para jest w centrum uwagi, a Ty jesteś tam, aby w ich blasku błyszczeć, ale nie za bardzo. Twoje zadanie to cieszyć się i bawić, ale bez przesady. Niech to będzie ich, a nie Twój dzień. Możesz mieć gorszy dzień, może nawet nie lubisz Pana Młodego. Ale to jest święto Młodych. Klaszcz kiedy trzeba, gwiżdż, podziwiaj, baw się. Zaprosili Cię, nakarmią, dopilnują, żebyś się dobrze bawił. Podziękuj uczestnicząc w ich święcie. I oczywiście uśmiechaj się do fotografa 🙂